You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Yükleniyor...

Lamina tedavisi ile dişlerin ön bölgesinde bulunan kötü görünümler düzeltilir ve estetik bir görüntü oluşturulur. Bir başka tedavi seçenekleri arasında ise lekelenmeler, çarpıklık ve orantısız dişleri orantılama ve düzeltme işlemleri yapılabilir. Bu işlemde bağlama işlemi yaptığımız tedavi şekli seramik maddelerden oluşmakta olup hastaya estetik güzel bir görünüm kazandıracaktır. Dişin estetik görünümünü bozmamak adına kullanabilecek gelişmiş bir yöntemdir. Laminaler diş yapısı ile benzer özellikler gösterir.

Adana Lamina Fiyatları Ne Kadar?

Adana'da lamina fiyatları, çeşitli etkenlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Lamina uygulamalarında fiyatlar, birçok faktörün birleşimiyle belirlenir ve bu faktörlerin dikkate alınması önemlidir. Öncelikle, seçtiğiniz lamina malzemesinin kalitesi ve markası fiyatları etkileyen faktörler arasındadır. Daha yüksek kaliteli ve ünlü markalara ait laminanın fiyatları genellikle daha yüksek olabilir.

Ayrıca, uygulama alanının büyüklüğü de fiyatları etkileyen bir diğer faktördür. Geniş bir alana lamina uygulaması yapılacaksa, maliyetlerin artması kaçınılmaz olabilir. Ek olarak, tercih ettiğiniz uzmanlık düzeyine ve deneyime sahip olan bir uygulayıcının fiyatları da değişiklik gösterebilir. Diğer etkenler arasında mevsim koşulları, malzeme tedarikindeki dalgalanmalar ve ekstra taleplerin yerine getirilmesi gibi faktörler de yer almaktadır. Dolayısıyla, Adana'da lamina fiyatları belirlemek için, bu çeşitli etkenlerin göz önünde bulundurulması ve bir uzmana danışılması önemlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Her insanda oluşabilecek renk, şekil ve diş bozuklukları elbette çözümlenebilir. Lamina bu şikâyetlerin yanında farklı diş sorunlarına da çözüm olacaktır. Bunlar; diş arasındaki boşlukların doldurulması veya dişlerde oluşmuş çarpıklıkları düzeltmek olabilir. Hastalarımıza önerdiğimiz bu yöntemin başlıca nedenlerinden biri hem seçenek hem zaman avantajlı olmasıdır.

İlk olarak elbette uzman bir diş hekimine başvurmanız tedavinizin başlangıcında sizi 1-0 öne çekecektir. Sizin ne istediğinizi ve diş hekiminizin dişlerinizin ihtiyacını görerek size tedavi planlaması çıkaracaktır. Tasarım işlemine geçilmeden önce, dişlerin ön tarafına şekil verme işlemi yapılır. Bu işlemin ardından dişlerin ön tarafı kaplama aşamasına hazır hale gelecektir. Dişetiniz uyuşturularak operasyon esnasında ağrı hissiyatınız düşürülür. Frez ile dişin ön kısmında küçük bir kısım hazırlanır. Lamina kaplama ile uygunluk göstermelidir. Dişlerin ölçüsü alınır ve hazırlanan özel bir kaşık ile ağıza bastırılır. Bu bastırma işlemi ile dişlerinizin kalıbı bu kaşığa çıkacaktır. Bu kaşık laboratuvara götürüldüğünde alınan diş ölçünüz ile kalıp çıkarılır. Laminaların hazırlanması 4-5 günlük bir süre alabilir. Diş hekiminiz laminalerinizin hazırlanma aşamasında geçici lamina veya geçici dolgu işlemi yapalabilir. Bir sonraki aşamada laminaleriniz dişlerinize yerleştirilir.

Tedavi yapılırken dişleriniz uyuşturulur. Bu nedenle işlem yapılırken acı hissetmezsiniz. Geçici lamine yerleştirildiğinde hassasiyet yaşamanız olası bir durumdur. Ancak bu sizi fazla rahatsız edecek bir durum değildir.

Dişlerde bulunan boşluklar ön yüzeylere yapıştırılan incecik porselen laminalar (tırnak porselen) ile kapatılabilir. Ayrıca bu yöntem dişlerdeki renk ve şekil bozukluklarını da çözer. Dişlerin arzu edilen boyda olmasını da sağlayan bir uygulamadır. Ancak hassas bir çalışma gerektirdiğinden tedavi uzun sürebilir.

Lamina tedavisi genellikle ön dişler için uygulanan çok ince porselen yaprakçıklardan oluşur. Özel yapıştırıcılar sayesinde yapıştırılan laminaların renk geçirgenliklerinin çok iyi olması nedeniyle estetik olarak oldukça iyi ve dişlerinizin doğal görüntüsüne yakın sonuçlar alınabilir.

• Ön bölge dişlerindeki aralıkların kapatılmasında, • Dişlerin ön yüzeylerindeki estetiği bozan durumların düzeltilmesinde, • Dişlerin küçük olması durumunda büyütmek için, • Dönmüş veya pozisyonu bozulmuş dişlerin düzeltilmesinde, • Dişlerde oluşan ve kalıcı olan renklenmelerde, • Kırılmış ya da aşınmış dişlerin tamir edilmesinde kullanılabilir.

• Diş gıcırdatma ve diş sıkma alışkanlığı olan kişiler, • Aşırı çapraşık ve dönmüş dişleri olanlar, • Çürük oluşumu yüksek olanlar, • Ağız hijyeni kötü olanlar, • Alt ve üst dişler arasında başa baş kapanışın olduğu durumlar, • Sağlıklı mine dokusunun yeterli olmadığı dişlerde uygulanması uygun değildir.

• Diş dokusundan en az seviyede mine dokusu uzaklaştırılır, • Dayanıklıdır, • Kahve, çay, sigara gibi sebeplerle renklerinin değişmemesi, • Aşınmaya karşı direncinin yüksek olması, • Porselen yüzeyleri oldukça pürüzsüz olduğu için diş taşı oluşumunu en aza indirmesi, • Sağlıklı, doğal ve estetik bir gülüş dizaynı sağlayabilir.

Dişlerinizin bakımını aksatmamanız ve kendi doğal dişlerinize zarar vermemek için dikkat etmeniz gereken şeylere dikkat etmeniz halinde laminalarınızı da uzun yıllar kullanırsınız.

Lamina porselenlerin dişlere yapıştırılmasının ardından, dişleriniz ile doğal bir şekilde kaynaşan bir yapı meydana gelecektir. Ancak yine de ilk iki saat yeme ve içme yapmamalısınız. Tedaviden sonra ağız bakımınız ise kendi dişlerinize yaptığınız gibi lamineleri de sabah akşam düzenli olarak dairesel hareketlerle fırçalamanız ve düzenli diş ipi kullanmanız yeterlidir. Bunun dışında ağız gargaraları kullanarak ağız bakımını destekleyebilirsiniz. Lamine dişlerin olduğu dişlerle çok sert gıdaları ısırma, koparma işlemi yapmamalısınız. Tırnak yeme, kalem ısırma gibi alışkanlıklarınız varsa bırakmalısınız. Diş sıkma probleminiz varsa gece plağı kullanımını ihmal etmemelisiniz.

Lamina tedavisi uygulanırken hazırlık aşamasında dişlerinizin bozulmuş olan veya düzeltilmek istenen yüzeyi kaldırılır. Sonrasında kaldırılan yüzeye laminalarınız yerleştirilir. Yani lamina tedavisi sırasından gereğinden fazla diş dokusu uzaklaştırılmaz. Bu tedavi komple kaplama yapılan tedavilerden daha estetik ve daha sağlıklı bir tedavi seçeneğidir.